O aplikaci
Každým dnem jsou na silnicích a železnicích v České republice usmrcovány desítky až stovky zvířat. Dosud však neexistuje celostátní přehled o druhovém složení sražené zvěře a místech, kde ke srážkám nejčastěji dochází.
Tato aplikace vznikla za účelem sjednocení údajů, které evidují např. hospodáři jednotlivých mysliveckých sdružení, Dopravní policie, jednotlivé pojišťovny, ale údaje může po registraci vkládat každý. Svým příspěvkem v podobě přesného a pravdivého záznamu o srážce se zvěří pomůžete lepšímu pochopení okolností, za kterých dochází k těmto dopravním nehodám.
Databáze bude průběžně zpracovávána a dílčí výsledky stavu sražené zvěře budou zveřejňovány formou zpráv na těchto stránkách. Jedním z prvních výstupů, který je založen pouze na datech od Dopravní police, je mapa Srážky se zvěří.
Projekt je financován v rámci institucionální podpory na rozvoj výzkumné organizace.

Ovládání
Vzhledem k velkému počtu srážek se zvěří je třeba optimalizovat zobrazení v mapě. Proto se polohou blízké záznamy seskupují a podle absolutního počtu záznamů jsou též odlišeny barevně. Po kliku na seskupení nehod se mapa zvětší a nehody se rozpadnou do dalších seskupení nebo na jednotlivé záznamy.

Pro zadání nového záznamu je třeba se registrovat. Pouze registrovaní uživatelé tedy mohou vkládat nové údaje. Ostatním je umožněno si záznamy pouze prohlížet.

Jak vkládat záznamy
Nejprve zadáte druh sražené zvěře. V textovém poli je našeptávač, který vám pomůže při výběru. Poté zadáte polohu v mapě klikem. Pomocí kolečka myši se můžete přiblížit až na úroveň nálezu. Poslední povinnou položkou je datum a čas nálezu.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. O cookies.